אם כל הפייק ניוז

הכירו את הדיפ פייק, שעלול לחרפן את העולם

אם עד עכשיו חשבתם שאנחנו סתם חופרים ושפייק ניוז זה בקטנה, אחרי שתכירו את הדיפ פייק אין סיכוי שתישארו אדישים. וזה קרוב ממה שאתם מדמיינים

פברואר 8, 2019 12:41

פייק ניוז לא קונבנציונלי. תשכחו כל מה שחשבתם שמפחיד אתכם בפייק ניוז, ואם אתם עדיין לא מכירים את המושג דיפ פייק, אז הגיע הזמן לרדת למקלטי הפייק שלכם, מפני שמדובר בסיפור אחר לגמרי. אז למי שלא מכיר, דיפ פייק היא טכנולוגיה לזיוף סרטונים ברמה הגבוהה ביותר. ולא, אנחנו לא מתכוונים לסרטון מצ’וקמק כזה שממחזר קטעי וידאו ישנים ומלביש עליהם סאונד מחובר ומודבק, אלא על פייק סרטון מאפס למאה, מא’ ועד ת’.

פייק ניוז, הדור הבא: מורגן פרימן באמת השתלח בטראמפ? לא הפעם

כהרגלנו, אנחנו לא נחפור לכם עם יותר מדי מושגים טכנולוגיים שרובנו לא מבינים (פינקנו גם בסרטון קצר ולא מסובך), רק נסביר בפשטות שהדיפ פייק מתבסס על הטכנולוגיה הכי מתקדמת של בינה מלאכותית ולמעשה מאפשר לבנות דמות של מפורסם או ידוען, ובעזרת משחק פשוט של כל אדם אחר שידבר ויתנועע בשמו, לזייף סרטון שיראה הכי אמיתי בעולם. קצת כמו שעושים בטכנולוגיה של שחקני הכדורגל בפיפ”א, למי שמכיר.

טכנולוגיית “הלמידה העמוקה” כל כך התפתחה בשנים האחרונות שהיא כבר מתחילה לגרום לנזקים, בעיקר בתעשיית הפורנו, כשסרטים מזויפים של גל גדות, אמה ווטסון, קייטי פרי, טיילור סוויפט וסקרלט ג’והנסון כבר פורסמו. על פי מומחים בתחום, הטכנולוגיה הזאת צפויה לפרוץ לחיינו כבר בשנה הבאה ולנסות להשפיע על הבחירות בארצות הברית ב-2020. נראה אותם מחקים את דונלד טראמפ.