קרב בלימה

בלם ליברפול שמח לא לשחק בספרד בגלל מסי?

העיתון "מארקה" ציטט את הבלם ההולנדי וירג'יל ואן דייק אחרי התבוסה של האנגלים לספרדים בליגת האלופות. הבלם טוען לפייק ניוז מצד העיתון

מאי 5, 2019 01:03

המשחק הראשון בין ברצלונה לליברפול בחצי גמר ליגת האלופות לא זכה לחשיפה הרגילה של משחקים מסוג זה בגלל ההתנגשות שלו עם יום הזיכרון לשואה ולגבורה, אבל חולי הכדורגל בוודאי יודעים שההתמודדות הסתיימה ב-0:3 מוחץ לזכות הקבוצה הספרדית, מה שהשאיר את האוהדים האדומים באנגליה ובישראל עם טעם מר בפה.

אך סיבה נוספת לטעם הלא טוב של חלק מהקהל האדום הייתה ראיון שנתן בסיום המשחק כוכב הקבוצה מאנגליה, הבלם ההולנדי וירג’יל ואן דייק. בראיון התייחס ואן דייק ליכולות של הכוכב הארגנטינאי של ברצלונה ליונל מסי, שכבש שני שערים יפים: “זה די ברור שהוא שחקן פנטסטי. ידענו שיהיה קשה לסגור אותו, מפני שכשאנחנו תוקפים הוא בורח לאזורים מתים בהם אין לנו שחקנים. ברור שהוא השחקן הכי טוב בעולם ושהוא נתן להם את האקסטרה כמו שהוא עושה בשנים האחרונות”.

בעיתון הספרדי “מארקה” לקחו את דבריו של הבלם צעד אחד קדימה וציטטו אותו כאומר: “כשהוא בשיא שלו אין משהו שאפשר לעשות כדי לעצור אותו. אני שמח שאני לא משחק בספרד וצריך להתמודד מולו כל שנה”. כמובן שהציטוטים האלה זכו לפרסום גם במספר כלי תקשורת בריטיים, מה שעצבן חלק מהאוהדים האדומים וגם את ואן דייק, שטען בתגובה שהוא מעולם לא אמר זאת ושמדובר בפייק ניוז. מבדיקה שערכנו, בראיונות המצולמים של ליגת האלופות אחרי המשחק, הדברים המיוחסים אכן לא נאמרו.