אנטישמיות מודרנית

ב-NBC מכשירים אמירות אנטישמיות

הדברים האנטישמים שאמרה אילהאן עומאר, חברת קונגרס ממינסוטה, עברו בשקט מטריד ובגינוי מביך מצד המפלגה הדמוקרטית והוכשרו בכתבה מקוממת באתר

מרץ 12, 2019 07:26

הכוחות החדשים והעולים במפלגה הדמוקרטית בארצות הברית הם סיבה לדאגה ישראלית. אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, רשידה טליב ואילהאן עומאר מחזיקות בעמדות קיצוניות כלפי ישראל בכלל ומסתבר שכלפי יהודים בכלל, כך על פי ההתבטאות האנטישמית של האחרונה וההגנה שקיבלה משתי חברותיה. כידוע, עומאר חברה בבית-הנבחרים ממינסוטה, מהגרת סומלית במקור, התבטאה בצורה מדאיגה כלפי יהודים בשבועות האחרונים, כשאמרה: “הכסף היהודי הוביל לתמיכה של ארה”ב בישראל. הכל מתקשר לכסף. פוליטיקאים שתומכים בישראל נהנים משטרות של מאה דולר וגורמים אמריקנים שתומכים בישראל הם כמו סוכנים ממדינה זרה”. כמובן שהנשיא דונלד טראמפ, אוהב ישראל ידוע, גינה בחריפות את הדברים של עומאר והגדיר אותם כאיומים ונוראים.

אבל באתר NBC יצאו למסע הגנה על חברת הקונגרס, תרתי משמע, כשקפצו לביקור במחוז מיניאפוליס בו היא נבחרה וציירו תמונה אחרת לגמרי, עם הכותרת: “הרחק מוושינגטון, בוחריה של עומאר רואים את המחלוקת הישראלית באור אחר”. בכתבה עצמה הציגו תמונה סוריאליסטית של המצב לפיו מרבית מתושבי המקום ממנו הגיעה לא הזדעזעו מדבריה: “בראיונות כאן, לרבות עם תושבים יהודים ומוסלמים, מעטים מבני העיר של עומאר הביעו כעס על המחוקקת, גם אם מצאו את הדברים מטרידים. המחלוקת הזאת היא הסחת דעת”.

הקול היחיד בכתבה שמביא סוג של צד שני בין אלפי המילים, הוא של הרב צימרמן מהקהילה הרפורמית, שאמנם מעט מסתייג כאומר שהוא לא יודע מה ההשפעה, אך המילים היו מזיקות, אבל מבהיר שהוא פתוח לשמוע דעות שונות על ישראל, לוביסטים וכסף. כמובן שהכתבה מסתיימת בצורה מקוממת עם ציטוט של מוחמד עומאר, שמסנגר על חברת הקונגרס בצורה הבאה: “11 יהודים מתו (לא נרצחו) בבית כנסת בפיטסבורג והמדינה לא הגיבה באופן שבו מגיבים כעת לאילהאן”.

וכך מכשירים ב-NBC את השרץ של אנטישמיות מודרנית ב-2019.

הכותרת של NBC (צילום מסך)