הפדיחה של פרשנית MSNBC

למה להיכנס לדקויות אם אפשר לספור דקות?

זרלינה מקסוול ביקרה את המתמודד לנשיאות ברני סנדרס על דברים שהוא לא אמר ב-23 דק' של נאום. מקסוול לא אמרה שהיא לא שמעה את פתיחת הנאום

מרץ 5, 2019 11:49

ביום שבת האחרון, נאם ברני סנדרס את נאום הפתיחה של קמפיין הבחירות שלו לנשיאות 2020. המועמד העצמאי בחר לנאום לא הרחק מהמקום בו גדל בברוקלין ולא בכדי הוא פתח את נאומו בקשיים הכלכליים שאפיינו את חייו וחיי משפחתו, זאת על מנת לסמן את הספתח למשנתו החברתית הפרוגרסיבית בקמפיין. אתר החדשות The intercept עקב באדיקות אחר דיווחי הערוץ MSNBC במהלך נאומו של היהודי-אמריקני ומצא לא מעט פייק ניוז.

בסיום הנאום, נכח פאנל מכובד בתחנה, כאשר הראשונה שנתבקשה להגיב ולהביע דעתה על הנאום הייתה זרלינה מקסוול, שהוצגה כאנליסטית של הערוץ, לא הרבה אחרי שעבדה עבור הילרי קלינטון במסע הפריימריז בו התמודדה מול סנדרס ב-2016. מקסוול הגיבה לנאום באומרה: “הוא לא הזכיר גזע או מין 23 דקות בתוך הנאום. לשם השוואה, חזרתי והסתכלתי על נאום הפתיחה של אליזבת וורן למשל, היא הזכירה גזע ואפליה כבר בפסקה הראשונה בנאומה. זה הבדל גדול”.

 

עם זאת, בהאזנה קשובה לנאום ניתן לראות כי ברני התייחס לאפליה, גזע ומגדר כבר בתחילת נאומו והרבה לפני ש-23 דקות עברו. עוד בתחילת הנאום, הודה סנדרס לאלו שהציגו אותו על הבמה, ביניהם, האקטיביסט נגד גזענות שון קינג: “בכל רחבי הארץ הזאת, אנשים מבינים שמערכת המשפט הפלילית שלנו שבורה, וישנם מעט אנשים באמריקה, כמו שון שנלחמים כדי לשנות את המערכת”.

ניתן גם להמשיך ולשמוע בנאומו כיצד סנדרס מתייחס לכך שמערכת המשפט בעיניו צריכה לייצג שוויון כלכלי, חברתי, גזעי וסביבתי, ועוד ועוד. הרשת געשה מהדיווח והפרשנות שניתנה ב-MSNBC, ערוץ שמואשם בהיותו מוטה לטובת המפלגה הדמוקרטית. מקסוול, בנוסף לתגובתה באולפן, גם צייצה ברוח אותם דברים וחטפה לאחר שמספר מגיבים תיקנו אותה והעמידו אותה על טעותה:

למרות התגובות הרבות והביקורת על MSNBC ומקסוול, הערוץ ופרשנית החדשות לא מיהרו לתקן את עצמם. מקסוול סייגה את עצמה בכך שהחמיצה את 6 הדקות הראשונות אך חזרה ואמרה שבשאר הזמן ברני סנדרס לא התייחס לנושאים הללו שציינה:

אז האם MSNBC ומקסוול טועים ומטים את דעת הקהל בנוגע לסנדרס? צירפנו לכם את נאומו של ברני כדי שתחליטו בעצמכם.