הקרים של הקרים

"אירופאים בורחים מההפקרות המינית לרוסיה"

ערוץ החדשות הרוסי Life דיווח השבוע שחצי האי קרים הפך ליעד מבוקש לאנשים שרוצים "לברוח מהדיקטטורה ההומוסקסואלית". לפייק ההזוי שתי מטרות

פברואר 22, 2019 09:54

מי שגלש השבוע באתר Life, ערוץ חדשות רוסי, נתקל בדיווח הבא: “אזרחים אירופאים מהגרים בהמוניהם לרוסיה בגלל ההפקרות המינית באירופה, שמעודדת דיקטטורה הומוסקסואלית”. האתר גם ידע לספר שחצי האי קרים הוא היעד המועדף על אותם מהגרים.

כדי לתמוך בטענה זו, פוליטיקאי מקומי בחצי האי קרים צוטט כשהוא אמר שאל חצי האי כבר הגיעו 1,500 בקשות הגירה כאלו רק מגרמניה. נשמע מעניין, אבל מה? המספר הזה לא נמצא בשום מאגר מידע אחר ולמעשה בלתי אפשרי לאמת אותו. מעבר לזה, ה”נתון” הזה כבר הופיע בדיווחים שונים בעבר של כלי תקשורת רוסיים, כמו RIA NOVOSTI, שדיווח על כך כבר בשנת 2015.

אבל הידיעה הזו מעניינת לא רק בגלל התוכן המוזר שלה, אלא גם מפני שהיא משקפת שני נרטיבים שאמצעי התקשורת הרוסיים מקדמים לא מעט בשנים האחרונות: הנרטיב הראשון הוא היותו של חצי האי הכבוש חלק אינטגרלי מרוסיה. העובדות, כמובן, מספרות אחרת וכידוע לכולם, חצי האי נכבש על ידי הצבא הרוסי לפני כחמש שנים.

הנרטיב השני, על פי euvsdisinfo, הוא הרמה המוסרית הירודה של אזרחי אירופה, בעיקר בתחום המיני: בשם הרצון להציג את אירופה כיבשת רקובה מבחינה מוסרית, אמצעי התקשורת ברוסיה מפיצים סיפורים מזויפים יצירתיים להפליא, כגון; דיווחים על בתי בושת לבעלי חיים בדנמרק, הצגת בריטניה כ”ממלכת הגייז” וקידום פדופיליה בשם הערכים האירופיים.

הדיווח הרוסי (צילום מסך)