מעבירה מסר

וואטסאפ מבטלת כ-2 מיליון חשבונות בחודש

האפליקציה להעברת מסרים מתכוננת במלוא המרץ לבחירות בהודו ולקראתן חשפה כי היא אוסרת שימוש על מיליוני "משתמשים רעים" בכל חודש

פברואר 6, 2019 06:36

אמנם מערכת הבחירות בישראל לא כל כך מעניינת את חברת וואטסאפ, אבל הבחירות בהודו דווקא כן מעסיקות את האפליקציה להעברת מסרים. בוועידה מיוחדת שהתקיימה היום בניו דלהי הסבירו ראשי וואטסאפ איך הם נלחמים בתופעת הפייק ניוז וחשפו כי הם אוסרים שימוש על כ-2 מיליון חשבונות מדי חודש.

איזה מודי, מודי שלנו? חוק נגד פייק ניוז מפלג את הודו

קרל ווג, דובר החברה לה למעלה ממיליארד וחצי משתמשים ברחבי העולם, הסביר: “כמו בכל פלטפורמת תקשורת, לפעמים אנשים מנסים לנצל את השירות שלנו. חלק אולי רוצים להפיץ קישורים עם פיתיון לחיצה שנועד ללכוד מידע אישי, בעוד אחרים סתם רוצים לקדם רעיון. ללא קשר להודעות, הכוונה האוטומטית המופצת, מפרה את תנאי השירות שלנו, ואחת העדיפויות שלנו היא למנוע ולעצור סוג זה של התנהגות”.

עוד הסבירו בוואטסאפ על השיטה לאיתור ולניטור המשתמשים העברייניים: “כדי לטפל בבעיה הזו, מערכת הלמידה של המחשב משתמשת בהסתמכות על עסקאות העבר של החברה עם חשבונות בעייתיים ועל תרחישים ספציפיים מהונדסים, מבוססי לקחים מחשבונות מסוימים. מערכת זו הגיעה לרמה של תחכום המאפשר לה לאסור 20 אחוז מ’החשבונות הרעים’ עוד בזמן ההרשמה של אותו IP”.

סטודנטים שהפכו למחבלים: התמונה שהכניסה את הודו לבהלה