בניו יורק טיימס משכתבים את ההיסטוריה:

ישו - פלשתיני, צלילי המוזיקה תמך בנאצים

העיתון עורר זעם רב בסופ"ש עם מאמר שהתעלם מהיהדות של הדמות המרכזית בנצרות, וציוץ של כתבת שייחס למחזמר משמעות נאצית כדי לקשרה לטראמפ

אפריל 21, 2019 10:59

ניו יורק טיימס הוא אחד העיתונים המפורסמים בעולם, לאו דווקא מבחינת תפוצה, אלא מבחינת שם ויוקרה. העיתון, שהעלים דיווחים בתקופת השואה, נחשב בעבר הלא רחוק לאחד מכלי התקשורת המשפיעים בעולם, אבל בשנים האחרונות, בגלל ההטיה הפוליטית הבוטה שלו, הוא נופל לעתים קרובות מדי להפצה של פייק ניוז.

בסופ”ש האחרון נוספו לרזומה של העיתון שני מקרים נוספים כאלה. הראשון, במאמר שנועד לעורר מחלוקת בעזרת הצגת השאלה האם ישו היה לבן או שחור. המאמר, שהציג תאוריה מוזרה, הזמין את קוראיו לשאול את עצמם את השאלה מה היה צבע העור של הדמות המרכזית בנצרות, בזמן שעל דבר אחד אין עוררין בטקסט: “ישו, שנולד בבית לחם, היה ככל הנראה גבר פלשתיני בעל עור כהה”.

המקרה השני של עיוות היסטורי הוא ציוץ מביך של כתבת הבית הלבן של ניו יורק טיימס מגי הברמן, שהגיבה לדיווח של כתבת אחרת, שעדכנה שהשיר אדלווייס מהמחזה האגדי צלילי המוזיקה מנוגן בבית הלבן. הברמן שאלה “האם מישהו בבית הלבן מבין את המשמעות של השיר הזה?”, וענתה לבן שפירו שהגיב בציניות על הבורות שלה “אני מבינה שאתה הולך עם לא”, כשהיא רומזת שהנשיא דונלד טראמפ תומך בשירים פרו נאציים, חרף העובדה שלשיר ולסרט משמעות הפוכה לגמרי ואנטי נאצית.

וכך משכתבים את ההיסטוריה בניו יורק טיימס ב-2019.

מתוך המאמר (צילום מסך)

המאמר בניו יורק טיימס (צילום מסך)