"אנטישמיות מודרנית"

מאמר המערכת השקרי של "הגרדיאן"

העיתון הבריטי שובר שיאים חדשים של חד צדדיות בסכסוך הישראלי-עזתי, הפעם עם מאמר שהוגדר ע"י חה"כ רוברט אילטוב: "הסתה במסווה של עיתונות"

ינואר 23, 2019 05:36

מערכת הגרדיאן ידועה בתור חד צדדית בכל מה שקשור למדינת ישראל ולמלחמה שלה נגד חמאס בעזה, אבל מצליחה להפתיע כל פעם מחדש בקיצוניות שהיא נוקטת. הפעם זה הגיע בדמות מאמר מערכת עם הכותרת: “המבט של הגרדיאן על הדמוקרטיה הישראלית; להרוג עם פטור מעונש ולשקר ללא תוצאות”. מי שחשף את השקרים הרבים הקיימים במאמר הזה הוא יו”ר סיעת ישראל ביתנו רוברט אילטוב, שהגדיר אותו כ”אנטישמיות מודרנית, פייק ניוז והסתה נגד ישראל – במסווה של עיתונות אובייקטיבית”.

דברים שכותבים משם: הגרדיאן הבריטי בפייק ניוז מרתיח

ואכן, קריאה של מאמר המערכת הזה מעוררת חלחלה ממקצוע העיתונות. כמות הסילופים בו היא רבה ומציגה רק צד אחד של הסכסוך בצורה לא פרופורציונלית, בלי שום אזכור לפעולות הטרור של חמאס, כשמנגד, התגובות המדודות של צה”ל מוצגות כירי פגזים על ילדים. בפעם היחידה שחמאס מוזכר במאמר הוא מוגדר כ’קבוצה מיליטנטית השולטת בעזה’ וההקשר לאזכור הוא “דיפלומטים ישראלים מציגים את חמאס כטרוריסטים שמנסים לייצר אזור מלחמה ליד הגדר”.

יש לציין שהמטרה של המאמר היא בכלל להסביר לקוראים מה חשוב בבחירות הקרובות בישראל, כשגם בנימין נתניהו וגם בני גנץ יוצאים שם לא הכי טוב. בגדול, ובסיכום כללי, אלא אם כל ישראלי באשר הוא לא יחשוב כמו עמוס עוז ז”ל (בני מוריס וגדעון לוי שברו ימינה חזק על פי הגרדיאן), אין לנו זכות קיום במדינה שלנו. לסיום, מה זו ציונות טהורה ע”פ הגרדיאן אתם תוהים? “מיתוג מחדש של הסטטוס קוו, שנשמר על ידי ישראל בכוח”.

מאמר המערכת של הגרדיאן (צילום מסך)