פייק על הוול

מפיץ הפייק הסדרתי מנסה לחסל איום לטראמפ?

ג'ייקוב וול מיודענו, שבעבר "גייס" את בר רפאלי לטובת הנשיא, משגע את ארה"ב. הפעם המועמד הדמוקרטי פיט בוטיג'ג' הואשם בתקיפה מינית של גבר

אפריל 30, 2019 11:27

פעם מפיץ פייק ניוז תמיד מפיץ פייק ניוז. זוכרים את ג’ייקוב וול, שגייס את בר רפאלי לטובת דונלד טראמפ ונחשד בבדיית סיפורי אונס נגד התובע המיוחד רוברט מולר? אז מסתבר שהבחור חי וקיים וממשיך לנסות להפיץ פייק ניוז נגד כל מי שיסכן חלילה את המשך שלטונו של נשיא ארצות הברית בבחירות לנשיאות ב-2020.

אז מי יכול לסכן את טראמפ על פי וול ושותפו משכבר הימים ג’ק בורקמן? פיט בוטיג’ג’, ראש עיריית סאות’בנד, אינדיאנה, ומועמד לנשיאות ארה”ב מטעם המפלגה הדמוקרטית. בוטיג’ג’, הומוסקסואל מוצהר, הוא בוגר אוניברסיטת הרווארד, שנלחם במלחמת אפגניסטן. הנתונים הללו מקנים לו חיבוק תקשורתי מופגן, שככל הנראה מדאיג את צמד תומכיו של טראמפ, שהחליטו לעשות מעשה ולנסות לטרפד את דרכו.

על פי דיווח ב”דיילי ביסט”, מקור רפובליקני סיפר לאתר כי צמד הפרובוקטורים ניסה לגייס גברים רפובליקאים צעירים כדי לטעון טענות שווא ולהאשים את בוטיג’ג’ בתקיפה מינית של צעיר, שהיה שיכור מדי בשביל להסכים או לדחות את המועמד לנשיאות כביכול. בדיווח של הביסט נטען כי אותו מקור ביקש להישאר אנונימי מתוך חשש לתפקידו, אבל הוא סיפק לאתר קלטת שמע חשאית המאשרת את הסיפור שלו.

המזימה של השניים, שסירבו להגיב לעורכי הידיעה, יצאה לפועל באמצעות פוסט של אדם העונה לשם האנטר קלי, שטען שהוא הותקף מינית על ידי בוטיג’ג’ בחודש פברואר ושקל התאבדות בגלל אותה תקיפה. הפוסט סוקר במהירות מחשידה על ידי האתר Big League, שידוע בתור אתר תיאוריות קונספירציה ימניות, עם סיוג קל לפיו יכול להיות שמישהו גנב את זהותו של קלי, אבל נראה שמדובר בפרופיל פייסבוק אמין. קלי ביקש מחבריו להתפלל בשבילו והבטיח לחשוף את הסיפור המלא בראיון נרחב, אבל בעקבות הפניה של הביסט, הוא ככל הנראה נבהל והודה בחשבון הפייסבוק שלו: “לא הותקפתי מינית”.

וכך התפוגג לו פייק ניוז נוסף מבית היוצר של ג’ייקוב וול וג’ק בורקמן.

ג’ייקוב וול וג’ק בורקמן

הפוסט נגד פיט בוטיג’ג’

האנטר קלי (פייסבוק)