לא לטעמו

ראש עיריית בולוניה: "בולונז - פייק ניוז"

וירג'יניו מרולה טוען שהמאכל המפורסם לא באמת הומצא בעיר שלו והוא קורא לתושבי עירו לעזור לו להילחם בחדשות הכזב בעזרת תמונות מרחבי העולם

מרץ 10, 2019 08:26

אחת המנות האהובות על חובבי הקולינריה היא ספגטי בולונז וסביר להניח שאם נגיד לכם שעל פי תושבי בולוניה שבאיטליה אין בכלל דבר כזה, לא תאמינו לנו. אבל אולי תאמינו לראש העירייה וירג’יניו מרולה, שיצא למסע נגד השימוש בשם המאכל ומגדיר אותו כלא פחות מ…פייק ניוז.

המעטים מבינינו שכן טיילו בבולוניה וניסו להזמין את המנה בשמה המוכר, וודאי קיבלו גלגול עיניים מהמלצר שתיקן אותם שמדובר בטגליאטל אל רגו, או טגליאטלה בולונזה, פסטה שטוחה מבצק ביצים מכוסה ברוטב עם חתיכות סלרי, גזר, בצל, רוטב עגבניות ויין. כעת, מרולה החליט לעשות מעשה למען המלצרים בעיר ובאמצעות קמפיין מדיה חברתית הוא קורא לתושבי העיר המטיילים בעולם לשלוח לו תמונות של מסעדות המשתמשות בשם הלא נכון: “תושבים יקרים, אני אוסף תמונות של ספגטי בולונז מרחבי העולם, אם כבר מדברים על חדשות מזויפות. הנה אחת מלונדון, אתם מוזמנים לשלוח לי עוד”.

בינתיים, הקמפיין של מרולה תופס תאוצה ואיטלקים מצפון איטליה המטיילים בעולם מעלים תמונות עם כל מני צורות של בולונז, שמביאות להם את הקריז. “זה מוזר להיות מפורסם בכל העולם בזכות מאכל שלא שלנו. כמובן שאנחנו שמחים שזה מסב את תשומת הלב לעירנו, אבל אנחנו מעדיפים להיות ידועים עבור מזון איכותי שהוא חלק מן המסורת הקולינרית שלנו. ספגטי בולונז לא קיים בפועל, אבל הוא מפורסם בכל העולם. מה שאנחנו מעדיפים הוא שהעולם יידע שבולוניה המציאה את הטליאטלה, הטורטליני והלזניה”, סיכם ראש העירייה.

וירג’יניו מרולה (Covenant of Mayors, flickr)