תובעים בפייק

מגיש CNN וניו יורק טיימס נתבעים על פייק

היועץ הפיננסי אד בוטוסקי, ששמו נקשר בתמיכה בנשיא דונלד טראמפ, תובע את רשת החדשות והעיתון על הפצת פייק ניוז נגדו בפרשת המעורבות הרוסית

מרץ 14, 2019 07:07

המעורבות הרוסית בבחירות 2016 לנשיאות בארצות הברית היא הנושא הכי בוער בחדשות האמריקאיות בשנתיים וחצי האחרונות ובאופן טבעי היא גם מקור לא קטן לפייק ניוז. העיתונאים מתקשורת המיינסטרים הטוענים כי דונלד טראמפ שיתף פעולה עם הרוסים כדי לזכות בבחירות ולנצח את הילרי קלינטון הפכו כל אבן של מקורבים לנשיא על מנת לבסס את הטענה, מה שככל הנראה יצר גם נפגעים חפים מפשע לאורך הדרך.

מי שטוען שהוא הפך לקרבן שכזה הוא היועץ הפיננסי אד בוטוסקי, ששמו נקשר בתמיכה בטראמפ לקראת הבחירות והחליט לתבוע את מגיש CNN אנדרסון קופר, את העיתון ניו יורק טיימס ואת הוועד הדמוקרטי הלאומי על קשירת שמו לחקירת המעורבות הרוסית, כך על פי דיווח של הדיילי מייל. בוטוסקי טוען בכתב התביעה שפורסם באתר הבריטי שבעקבות דיווחי כזב ומסע הכפשה שלם נגדו, הוא איבד שליש מהלקוחות העסקיים שלו ושהוא ומשפחתו הפכו לקברנות של איומי מוות וזריקות אבנים לחלונות ביתם.

אבל הקשר לפייק ניוז אינו נגמר כאן, הטענות של CNN וניו יורק טיימס כלפי אותו בוטוסקי היו שהוא בעצמו היה אחראי לפרסום של פייק ניוז באתר של פוקס ניוז, בנוגע לרצח של חבר בוועדה הדמוקרטית הלאומית סת’ ריץ’, שנורה למוות בדצמבר 2016 בגיל 27 בלבד. המוות של ריץ’ הוא תעלומה מסתורית סביבה הופצו אינספור קונספירציות, בעיקר סביב היותו מדליף אימיילים לוויקיילקס, כשב-CNN בעיקר, האשימו את בוטוסקי בתמיכה פוליטית חסרת רחמים בטראמפ ובאחריות ישירה למוות של ריץ’. היועץ הפיננסי מצדו, טוען שהוא מעולם לא פגש את הנשיא או דיבר איתו ושהוא תמך בשלושה מועמדים נוספים לנשיאות, כולל תרומה של 2,700 דולר לקמפיין של ברק אובמה ב-2007. אין ספק שיהיה מעניין לראות את כל האשמות הפייק ניוז האלו מגיעות לבית משפט.