הפרעת קשב וריכוזיות?

ארדן: "רה"מ לא ביקש שאהיה קשוב לבזק"

פרסום כתב החשדות נגד נתניהו יצר ריקושטים. השר לביטחון פנים סתר את טענות היועמ"ש בסעיף 202 בנוגע לרפורמת השוק הסיטונאי: "לא ניסה להשפיע"

ארדן ומנדלבליט

מרץ 1, 2019 10:54

פצצת בחירות 2019 הוטלה אתמול עם פרסום כתב החשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. כתב החשדות בישר כי נתניהו יואשם, בכפוף לשימוע, בשוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים שונים, כשהחלטת היועץ המתפרסת על פני 57 עמודים מבוססת על עדי מדינה שונים ומקורבים לראש הממשלה. בעמוד 43 סעיף 202 נכתב כי השר לביטחון פנים כיום ושר התקשורת דאז, גלעד ארדן, קיבל פנייה מנתניהו ששאל אותו אם הוא “קשוב” לטענות של קבוצת “בזק” בכל הקשור לרפורמת השוק הסיטונאי שהוביל ארדן, שעתידה הייתה לפגוע בשאול אלוביץ’ ובקבוצה. השר ארדן הגיב אמש בטוויטר ובתקשורת והכחיש טענה זו. אז מי כאן צודק ומי לא? אצלנו אתם תמיד השופטים.

סעיף 202, עמוד 43 בכתב החשדות

“במועד שאינו ידוע, במהלך התקופה הרלוונטית, במהלך כהותנו של השר גלעד ארדן כשר התקשורת בממשלתך, בין חודשים מרץ 2013 לנובמבר 2014, פנית אליו ושאלת אותו אם הוא קשוב לטענות קבוצת בזק בכל הנוגע לקידום רפורמת השוק הסיטונאי. במהלך תקופה זו קידם משרד התקשורת בראשות השר ארדן את הוצאתה לפועל של רפורמת השוק הסיטונאי מול התנגדות עזה של בזק”.

 

תגובת ארדן

“בניגוד למשתמע מנוסח סעיף 202 בכתב החשדות שפורסם, ראש הממשלה לא ביקש ממני להיות ‘קשוב’ לטענות בזק ולא רמז או ניסה להשפיע על עמדתי בנוגע לרפורמת השוק הסיטונאי. כך העדתי במפורש ברשות לניירות ערך כאשר זומנתי. השאלה היחידה שנשאלתי על ידי ראש הממשלה הייתה האם אפשרו לבזק להשמיע את עמדתה בפני משרד התקשורת במהלך גיבוש הרפורמה וזאת כיוון שבזק טענה בפני מספר רב של גורמים שכלל לא אפשרו לה זאת”.

תגובת גלעד ארדן (טוויטר)