הקרב על הקברים

חדשות 13 השתמשו בקברים נגד חוק הלאום?

"סרטון הקברים" של הליכוד הצית ויכוח בין עיתונאים סביב השאלה האם אלון בן דוד ורשת 13 השתמשו בעצמם בקברים של דרוזים. מה אתם חושבים?

בית הקברות הצבאי בבית ג'אן (ויקיפדיה)

פברואר 27, 2019 12:15

סערת “סרטון הקברים” של “הליכוד” תיזכר כאחת מנקודות השפל של בחירות 2019, אבל האם היא הגיעה אמש גם לגזרת הפייק ניוז? תלוי איזה עיתונאי מאיזה צד פוליטי שואלים. כמה שעות אחרי פרסום הסרטון והזעקה הגדולה שקמה בעקבותיו, החל קרב טוויטר פוליטי בין מספר עיתונאים, ששיקף את הלך הרוח של אותה סערה. מצד אחד, יואב לימור (קשת 12), ברוך קרא (רשת 13) ואלון בן דוד (רשת 13), ומהצד השני, אבישי גרינצייג (מעריב), אראל סגל (103FM) וקלמן ליבסקינד (תאגיד).

הכל החל כשלימור צייץ: “במדינה מתוקנת, כל ‘האחראים’ היו מקבלים עונש סמלי – לגשת לכל-אחד מ-23645 הקברים ולבקש סליחה”. סגל ענה לו עם שיתוף של סרטון בו בן דוד מצולם בבית קברות כדי להביע תמיכה בחיילים הדרוזים. בן דוד מצדו, טען שלא נעשה בסרטון שימוש פוליטי ושהוא פורסם הרבה לפני הדיון הסוער סביב “חוק הלאום”, אבל גרינצייג הגיב לו שחדשות 13 השתמשו בסרטון כדי לקדם את ההתנגדות לחוק ושהוא בעצמו העלה אותו שוב ביולי שנה שעברה. אז האם רשת 13 השתמשו בקברים של חללים דרוזים לקידום אג’נדה פוליטית, ואיזה צד מפיץ פה פייק ניוז? הצביעו בסקר הנ”ל, שנמצא מתחת לשרשור המלא.