קרב מגעים

לפיד נגד "ישראל היום": "כותרת לא נכונה"

יו"ר יש עתיד הכחיש את הדיווח בעיתון על בכירים במפלגתו המאיימים בחיסולו הפוליטי של גנץ. הכתבת עומדת מאחורי הפרסום. למי אתם מאמינים?

יאיר לפיד (פייסבוק)

ינואר 31, 2019 10:03

מערכת היחסים של יו”ר “יש עתיד” יאיר לפיד עם העיתון ישראל היום היא לא סיפור אהבה, בלשון המעטה, ורבות כבר דובר על הקשר של מי שכתב לעיתון המתחרה ידיעות אחרונות שנים רבות ל”חוק ישראל היום”, שהיה אחת הסיבות המרכזיות לפירוק הממשלה ב-2015. הבוקר הגיע משבר נוסף במערכת היחסים בין לפיד לעיתון, אחרי שיו”ר יש עתיד האשים את “ישראל היום” בפרסום של כותרת לא נכונה. הסיפור, בקצרה: הכתבת דניאל רוט-אבנרי דיווחה על בכירים במפלגת יש עתיד שמאיימים על בני גנץ, יו”ר “חוסן לישראל”, שאם הוא לא יחבור ליש עתיד בקרוב, הם יחסלו אותו פוליטית. לפיד הכחיש את הדברים עם הסתייגות קטנה, הכתבת עומדת מאחורי הפרסום. לפניכם הגרסאות של שני הצדדים, אתם תחליטו האם מדובר בפייק ניוז, או בפייק הכחשה.

ההכחשה של יאיר לפיד

מעולם לא הכחשתי הדלפה אנונימית, אבל הכותרת בישראל היום לא נכונה, לא משקפת את ערכי יש עתיד, ואין לה קשר למציאות. אנחנו לא עוסקים בחיסולים פוליטיים. בטח לא של אנשים טובים וראויים כמו בני גנץ. מי שמדבר כך אין מקומו ביש עתיד

התגובה של דניאל רוט-אבנרי

האמירה הזו נשמעה באוזני על ידי בכירים, ברבים, לא בכיר אחד.  מההתחלה לפיד רצה ליצור חיבור, הוא הבין שגנץ שווה המון. בחדרי חדרים הם מפנטזים על 30 מנדטים, אני שמעתי את הדבר הזה בכמה שיחות מפוליטיקאים ביש עתיד.