מדברים מהשטח

פרשן גל"צ וכתב ישראל היום בקרב על הרשימה

פרסום של יהודה שלזינגר לגבי השמות המועדפים על רה"מ נתניהו בפריימריז בליכוד הוכחש ע"י יעקב ברדוגו, מה שהוביל לעימות פייק ניוז בשידור חי

רכב שידור של גלי צה"ל (ויקיפדיה)

פברואר 4, 2019 01:35

קרבות פייק ניוז בין עיתונאים הם בדרך כלל הקשים ביותר והמעניינים ביותר בשל האגו הגדול וחובת ההוכחה של אמת בפרסום. הדבר בא לידי ביטוי הבוקר, כשיעקב ברדוגו, הפרשן הפוליטי של גלי צה”ל, ויהודה שלזינגר, הכתב הפוליטי של העיתון ישראל היום, התנגשו בשידור חי ברדיו. העימות החל למעשה עוד אתמול, כשברדוגו התראיין דווקא לרדיו גלי ישראל וביטל פרסום של שלזינגר על רשימת המועדפים של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבחירות המקדימות בליכוד מחר. הבוקר השניים התעמתו בשידור חי בגלי ישראל וזה לא היה נעים בכלל, אחרי שברדוגו בחר לעזוב את השידור בסערה. לפניכם הגרסאות של שני הצדדים וסקר לבחירה, באיזה צד אתם הפעם.

הדיווח של ישראל היום (צילום מסך)

הצד של יהודה שלזינגר

אני מאוד כעסתי על חברי יעקב ברדוגו שניצל את העובדה שלא הייתי אתמול בשידור ואפילו בפחדנות החליט לצאת ולבטל את הכותרת הראשית. אני לא יודע איך עד שמונה בבוקר הוא כבר הספיק לדבר עם כל לשכת ראש הממשלה, עם כל חברי הכנסת ולהבין שמדובר בפייק ניוז, או בכל מני דברים כאלה. שמעתי את זה בבוקר וזה היה קצת מעליב. ברדוגו, בוא, מה הסיפור האחרון שאתה הבאת שאתה ככה יכול לבטל אנשים אחרים? מלבד הנסיכה של הליכוד מירי רגב, מה היה שם? מה זה הדבר הזה? עזבו לבקש תגובה ודברים כאלה, איזה מן פרשן לא יודע לפרשן הכחשה של ראש הממשלה? איזה מן פרשן מבטל ככה דברים על הבוקר? מאוד כעסתי עליו. אני חושב שזה היה מאוד לא ראוי. זאת העבודה שלנו, אנחנו עיתונאים שמביאים את הכותרות. אני לא מתנצל. אני אומר את הדברים תמיד בפנים ולא מתחבא מאחורי שום דבר. בנאדם שהשטח האחרון שהוא ראה זו הניידת של מירי רגב, לא יכול לבוא ולבטל ידיעות שהן ברזל, בטון, מבחינת הפרסומים אצלנו. יש לי בעיה עם זלזול. אתמול לא הייתי בשידור ובלבלתם את המוח חצי שעה על הידיעה שלי ואמרתם שהיא פייק מוחלט, אז אני לא סובל את הזלזול הזה. אני לא סובל את ההתנשאות הזאת.

הצד של יעקב ברדוגו

מי שחי את הליכוד ואת ימי הפריימריז יודע שלרשימות הללו יש תוקף רגעי, אפילו אם הן מתפרסמות בעיתון החביב על ראש הממשלה. אני לא קונה את זה, יש שם הרבה שיקולים לכאן או לכאן. יש רשימה לנתניהו, אבל זו לא הרשימה שמופיעה בעיתון. הרשימות של נתניהו בעיקר מכוונות נגד המחנה של גדעון סער. יהודה יכול להמשיך לכעוס, הוא לא מספיק יריב כדי שאני אגיב לו בצורה הזו. מה שאני שכחתי בפוליטיקה, בפריימריז ובמהלכים פנימיים בליכוד, הרבה מאוד אנשים, כולל יהודה שלזינגר, לא ילמדו. זה שיהודה שלזינגר קיבל רשימה ממישהו קרוב לראש הממשלה, או אפילו מרה”מ עצמו, זה עדיין לא אומר שהוא מבין את השיטה. אין רשימה, יש מסגרות. ישנם מעגלים של קבוצות גדולות ולכל קבוצה מביאים כמה שמות, אף אחד לא יכול להכתיב רשימות. חוסר ההבנה שלו בפוליטיקה גורם לו לא להבין שעוד ירוצו עשרות עסקאות. הדיבור שלך היה על גבול האבסורד, מלא בשטויות, אתה לא ראית בחיים שלך שטח. לא במפלגה, לא התמודדת, אתה לא מסוגל אפילו להבין. אתה סתם מקשקש את עצמך לדעת. אני לא עיתונאי ולא עוסק בהדלפות בשביל כותרות. לא אצלו ולא אצל בועז ביסמוט. הרווחתם את הכותרת שלכם הבוקר, בואו נרד מהעניין, אני יורד משידור. תודה.