מי מפיץ פייק ניוז?

נתניהו: התרגיל לא יצליח, סער: עלילת כזב

ראש הממשלה חנך את הליכוד טי.וי אתמול והאשים שוב את השר לשעבר בניסיון הדחה. סער הגיב הבוקר בצורה חריפה. אז מי מפיץ פייק ניוז? אתם בוחרים

בנימין נתניהו (אבי אוחיון /לע"מ)

פברואר 4, 2019 09:41

הבחירות המקדימות במפלגת הליכוד יתקיימו מחר ועד אז המתח ממשיך לגרום למריבות ולחילופי האשמות. הסיפור של הבוקר הוא כמובן הסכסוך המתמשך בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לגדעון סער, שחוזר למפלגה בפריימריז הקרובים אחרי שלקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים. נתניהו חנך אתמול את הליכוד TV במדיות הדיגיטליות שלו וניצל זאת כדי לתקוף שוב את סער, בטענה שהוא מתכנן להדיח אותו אחרי הבחירות, אם יוחלט להגיש נגדו כתב אישום (“התרגיל של גדעון סער לא יצליח”). סער הגיב אמש בטוויטר והבוקר בכל כלי תקשורת אפשרי, והאשים את רה”מ בהפצת פייק ניוז. ריכזנו עבורכם את טענות הצדדים, אתם תחליטו מי כאן מפיץ פייק ניוז.

התגובה של סער

למרבה הצער, יומיים לפני הפריימריז בחר רה”מ לנסות ולמחזר את עלילת הכזב אותה השמיע לראשונה לפני מספר חודשים. המטרה שקופה: ניסיון לפגוע בי בפריימריז. חברי הליכוד חכמים ויודעים היטב שלדברים אין שחר. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה אנהג כמבוגר האחראי: לא אגרר למלחמה פנימית בתוך הבית.
אני בדרך כלל מבליג, כי לי התנועה והמדינה יותר חשובות. לדעתי אנחנו עומדים רגע לפני בחירות חשובות וניצחון הימין לא מונח בכיס. אבל יש פה מקרה חריג – כאשר מושמעת עוד פעם אותה עלילה שקרית מאוקטובר. כשבמסגרת מלחמה בפייק ניוז מייצרים פייק ניוז, אני חייב להעמיד את הדברים על דיוקם, כדי שלא יהיה אדם אחד שיחשוב שיש בדברים האלה אפילו גרעין של אמת. אני קורא לחשוף את השמות שאמרו לרה”מ את הדברים הללו, כדי שניתן יהיה להתעמת ולהגיע לאמת. בהתחלה המזימה הייתה עם נשיא המדינה, אחר כך עם גורמים בקואליציה, עכשיו יש כמה אנשים בליכוד. מי יודע מי הם? אולי הם מתחרים פוליטיים שלי? זה לא רציני, אני מציע להציג ראיות כאשר מאשימים האשמה כל כך חמורה. אין לדברים הללו שחר וחבל שהם נאמרים בעיתוי הזה, זמן קצר לפני פתיחת הקלפיות, בפתיחת אולפן הליכוד שממומן מכספי החבר שלי, להתערב ולפגוע בי בפריימריז זה דבר לא ראוי ולא נכון. אני בוחר לנהוג כמבוגר האחראי ולא להיגרר למלחמה פנימית בתוך הבית. אני מכבד את ראש הממשלה, הוא גם המועמד שלי, אך זה לא אומר שאפשר לפגוע בשמי הטוב. אני לא אתן לחצות את הקו הזה.

הטענה של רה"מ נתניהו

אני לא המצאתי את זה. באו אליי יותר משניים-שלושה אנשים בליכוד ואמרו לי שגדעון סער פנה אליהם ואמר להם ‘תראו, הנה מה שאני מתכנן. אחרי הבחירות לא יטילו את הרכבת הממשלה על נתניהו כי יגידו שהוא בשימוע ולכן צריך לבחור מישהו אחר בליכוד, ואני מבקש את התמיכה שלכם’. אני לא המצאתי את זה. אני חושב שהתרגיל הזה לא יצליח כי הדמוקרטיה לא תיתן לזה לקרות. זה נגד רצון הבוחר. נראה את זה גם בפריימריז, איך רצון הבוחר קובע.