רכבת ההפתעות

מי אשם בשיבושים בתנועת הרכבות?

השבתת הרכבות בסוף השבוע והבוקר נובעת מקרב גרסאות בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים, שמאיים לתבוע. מי צודק ומי מפיץ פייק ניוז? הצביעו בסקר

רכבת ישראל (ויקיפדיה)

אפריל 14, 2019 05:35

המשבר הנוכחי ברכבת ישראל, שנגרם כתוצאה משביתה פתאומית ומרגיזה ביום שישי האחרון והיום בבוקר, שתקעה חיילים רבים בדרכם הביתה או לבסיס, הוא בדיוק מסוג המקרים בהם לאזרח הפשוט אין באמת אפשרות לדעת מי אשם ומי מפיץ פייק ניוז. במיוחד כששני הצדדים, הנהלת הרכבת ו-ועד עובדי הרכבת, מאשימים זה את באחריות לחרפה. אנחנו, כרגיל, נביא לכם את הטענות של שני הצדדים וניתן לכם להחליט מי משקר ומי דובר אמת בסקר בסוף העמוד.

הצד של ועד עובדי הרכבת

אדרעי טוענת להגנתה שמדובר בהפצה של פייק ניוז נגדה. בנוסף, הוועד בוחן אפשרות של הגשת תביעת דיבה על פרסומי שקר: “ועד העובדים לא הנחה את העובדים להיעדר מהעבודה ובוודאי שלא לפגוע בתנועת הרכבות. ההנהלה החליטה לעצור את הרכבות רק מפני שלא הצליחה למצוא שני עובדים מחליפים. באיזה עולם מתוקן עוצרים רכבות בגלל שני עובדים. פרסומי השקר שלה, כאילו היה זה צעד כלשהו של הוועד, בעוד מלכתחילה היה ידוע להנהלה היטב שזוהי החלטה חסרת אחריות שלה וכי לוועד העובדים לא היה בזה יד ורגל”.

הצד של ההנהלה

ההנהלה הכריזה על הפסקת התנועה עד להודעה חדשה בשל הודעה פתאומית של שמונה מנהלי תנועה (פקדים) כי הם חולים. בתגובה דורשים בהנהלת הרכבת מיו”ר ההסתדרות ארנון בר דוד לנקוט בצעדים משמעתיים כלפי יו”ר ועד העובדים גילה אדרעי: “אנו דורשים כי ההסתדרות תפעיל אמצעים ענישתיים משמעותיים נגד ראשי הוועד אשר נוקטים חדשות לבקרים צעדים ארגוניים פראיים ובלתי-חוקיים, ופוגעים בציבור הנוסעים בישראל תחת כסות ותמיכה של ההסתדרות כארגון היציג של העובדים”.