הרמז?

הדיווח שגרם לנשיא להלין על שימוש פוליטי

דברים של ריבלין בפני תיכוניסטים, שצוטטו ב"גלובס", יצרו סערה סביב השאלה האם הוא רמז שהמפלגה הגדולה ביותר תרכיב את הממשלה. אז רמז או לא?

ראובן ריבלין (ויקיפדיה)

מרץ 27, 2019 01:17

מערכת הבחירות לכנסת ה-21 מעוררות עניין רב בכל הגזרות, כמובן שגם בקרב תלמידי תיכון וסטודנטים ברחבי הארץ, ומשם גם מגיעה אלינו הסערה התורנית. נשיא המדינה ראובן ריבלין טוען שנעשה שימוש פוליטי בדברים שאמר בשיעור אזרחות משותף לתיכונים בבית שמש אתמול ובעקבות כך פרסם הודעת הבהרה. “השימוש הפוליטי” החל בעקבות כותרת שניתנה לדברים של הנשיא ב“גלובס” ואחר כך זכתה לפולואפים באתרים אחרים, כמו סרוגים ו-ynet, ברוח אותם דברים.

ריבלין, שמאז שנכנס לבית הנשיא לא מהסס להתבטא בכל נושא ציבורי אקטואלי, הסביר לתלמידים על שיקוליו בבחירתו את המתמודד עליו יטיל את האחריות להרכבת הממשלה הבאה. בגלובס תרגמו את דבריו לכותרת “ריבלין רומז: ראש המפלגה הגדולה ביותר ירכיב את הממשלה”. כמובן שפוליטיקאים רבים מכל הצדדים אכן ניסו לעשות שימוש פוליטי בדברים, אבל השאלה היותר מעניינת היא האם ריבלין רמז או לא רמז, והאם בגלובס עיוותו את דבריו? הווידאו המלא נמצא למטה (מדקה 36:00 צפונה) וגם הסקר שיאפשר לכם להחליט.

ריבלין כאמור, הוציא הודעת הבהרה (שפורסמה גם בגלובס, יש לציין) המביאה כביכול, את הציטוטים המלאים לדבריו, אבל אנחנו לא סומכים על אף אחד והחלטנו לתמלל לכם את עיקריהם בעצמנו: “אם יהיו יותר מ-60 חברי כנסת שממליצים על בנאדם אחד זה אומר שהעם החליט שהוא רוצה שאחד מ-X או Y ירכיב את הממשלה. השאלה מה עושה הנשיא כאשר אין רוב לאף אחד מהצדדים. מהם השיקולים שצריכים להנחות אותו? מי הייתה הסיעה הגדולה יותר? כמה המליצו על זה, או אחר? האם אדם שקיבל יותר המלצות, יש לו סיכוי לשכנע גם את אלה שלא ביקשו להמליץ עליו תחילה. אלה הן שאלות שיהיה קשה מאוד לנשיא, ואם יהיה צורך אני אבוא הנה להתייעץ איתכם”.

שיעור אזרחות עם האזרח מספר 1 :ראש העיר ד״ר עליזה בלוך מארחת את נשיא מדינת ישראל מר ראובן ריבלין בשיעור אזרחות משותף לכיתות י״ב מבתי הספר השונים בעיר.הצטרפו אלינו עכשיו ל live והישארו מעודכנים;

פורסם על ידי ‏שמשנט‏ ב- יום שלישי, 26 במרץ 2019

הכותרת בגלובס (צילום מסך)