באיזה צד מרוחה החמאה?

שר הכלכלה נגד כלכליסט, סיבוב שני בקרב

כתב העיתון אמיר זיו הגיב באיחור אופנתי של כמעט שלושה חודשים לתלונה של אלי כהן על פייק ניוז סביב מכסות החמאה. שר הכלכלה לא נשאר חייב

טוויטר (Esther Vargas, flickr)

אפריל 21, 2019 01:07

לפני כמעט שלושה חודשים, דיווחנו לכם כאן על תלונתו של שר הכלכלה אלי כהן לפייק ניוז נגד משרדו מצד העיתון כלכליסט, שבזמנו לא הגיב. היום הכתב אמיר זיו ענה באיחור אופנתי לתלונה של כהן בעקבות פרסום של משרד הכלכלה על מכסות החמאה. כהן השיב לתגובה של זיו, שענה לו שוב. אתם מוזמנים לקרוא את ההתכתשות בין הצדדים ולהחליט מי צודק בקרב על החמאה בסקר הנ”ל.

זיו: “שר הכלכלה פרסם את הציוץ המתלהם ‘פייק ניוז!!’ אחרי שנורית קדוש חשפה בכלכליסט שוויליפוד לא עמדה במכסות החמאה המוזלת שהתחייבה לשווק. אלי כהן בחר להשתלח במקום לבדוק. היום משרדו הודיע שסוף סוף בדק, ואכן לא עמדו במכסות ולכן יחלט ערבויות. הפייק התברר כאמת. ובסופר אין חמאה, וזה לא פייק”.

כהן: “סופר פייק ניוז! תקרא מה שפרסמתם ואת העובדות שפורסמו היום! העובדות העברנו לכם אולם מחזרתם למרות שידעתם שהנתונים שלכם רחוקים מהמציאות! היה מצופה שהיית מוציא הבהרה והתנצלות! אלה אם אתם עדיין עומדים אחרי הפייק של ה-10%….פייק ניוז כבר אמרנו”.

זיו: “הלוואי שהיינו חיים במקום מתוקן, שבו משרדך קודם בודק ואז מתלהם. שאזכיר לך את “המכתב” מטעם ויליפוד שהצגתם כהוכחה לכך שהיא ייבאה 90% מהמכסה? שאזכיר לך שוויליגר זכתה במכרז גם השנה, למרות שגם אתם מודים שלא עמדה במכסה? מי יודע אם הבדיקה שלכם הייתה נערכת אלמלא החשיפה. וחמאה אין. חג שמח”.

כהן: “עומדים מאחורי המכתב! תלמד את הנתונים והעובדות! ומקווה שאחרי שתלמד תהיה לך את היושרה העיתונאית להתנצל”.