הפייק, הבן ורוח הקודש

ביטאון הרש"פ: "ישו היה שהיד פלשתיני"

הניסיונות של הפלשתינים לנכס לעצמם עוד ועוד דמויות ועמים מן העבר, לא פוסקים לרגע. הפעם, ישו הופך בעל כורחו לעוד סמל של המאבק הפלשתיני

ינואר 3, 2019 01:14

כבר התרגלנו לכך שהפלשתינים מנסים לקחת לעצמם כל חלקה היסטורית, ארכאולוגית ותרבותית השייכת לארץ ישראל. פעם זה השיוך לעם הכנעני העתיק, שכבר בזמנו חלק איתנו את חלקת האדמה הזאת, פעם השתלטות על אתרים ארכאולוגיים ויצירת נרטיב שקרי סביבם, ועוד ועוד דוגמאות למכביר. כעת, ולא בפעם הראשונה, גם הנושא של ישו עולה על הפרק, תוך ניסיון מביך לנכס אותו לחלק מהמורשת הפלשתינית.

אתר ממרי – המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון, חושף שני מאמרים שפורסמו ביומון אל חיאת אל ג’דידה לפני מספר ימים, וקשרו בין ישו לבין הלאומיות הפלשתינית. המאמר תיאר את ישו, מייסד דת של מיליארדי מאמינים בכל רחבי העולם, ככזה שנצלב על שהגן על זכויות מפני יהודים קיצוניים. מוכר לכם? חכו, זה רק התחיל. אנו נתמקד במאמר אחד של הכותב עומר חלמי אל-ר’ול, שהיה מלא פייק ניוז עם יופי של ניחוח אנטישמי.

“יש ניחוח מיוחד לחג המולד, בתפסו מקום ייחודי בתודעה ההיסטורית הפלשתינית עצמה, על נביאיה, ובפרט אדוננו המשיח ישו עליו השלום, בנה הנאמן והמכובד של פלסטין, שהגן לפני יותר מאלפיים שנה על בחירתו הדתית, הפוליטית והמשפטית מפני הפנאטיים היהודים, אשר מאסו בו ורדפו אותו עד אשר צלבוהו”, כתב חלמי אל-ר’ול והוסיף: “ישו עליו השלום היה הסמל הראשון למאבק השחרור הלאומי ולהיחלצות מציפורני אלה המתיימרים לייצג את הדת היהודית, אשר סילפו את הברית הישנה ופברקו את כוונותיה, נלחמו בנביאיהם ועשקו את היהודים, את הנוצרים ואת האחרים בתקופת אדוננו המשיח. הם לא הפסיקו לבצע את פשעיהם עד ימינו אלה, לאחר שהיהדות נחטפה בידי התנועה הציונית שהלבישה עליה את הפרויקט הקולוניאליסטי בהסכמתו ובתמיכתו הבלתי מותנית של המערב הקפיטליסטי, וזאת כדי לממש את מטרותיהם הקולוניאליסטיות”.

צילום מסך – אתר אל חייאת אל ג’דידה