מלחמה אבודה מראש

המדיה המערבית מהדהדת שקר של חמאס

התקשורת הפלשתינית דיווחה שצה"ל הרג אישה בהריון ותינוקת, שנהרגו כפי הנראה מ"תאונת עבודה" של חמאס. באינדיפנדנט ובאי.טי.בי בלעו את השקר

הפגנה של חמאס (l_suddenly, flckr)

מאי 6, 2019 11:22

סבב נוסף של לחימה ברצועת עזה נגמר הבוקר עם ההודעה על הפסקת האש. שוך הסערה הוא זמן טוב להתעדכן בסיקור השקרי בתקשורת העולמית סביב מה שקורה אצלנו במזרח התיכון הרחוק כל כך מהעין התקשורתית העולמית.

עיקר מוקד הפייק ניוז העולמי התרכז סביב דיווח פלשתיני על אישה בהריון וילדה בת 14 חודשים שנהרגו בנסיבות לא ברורות, ככל הנראה בגלל מה שמכונה “תאונת עבודה” של ארגוני הטרור בעזה. הדיווחים הפלשתיניים האשימו את ישראל וחלק מכלי התקשורת בעולם מיהרו להדהד את הדיווח מבלי להביא את התגובה של דובר צה”ל, שהכחיש לחלוטין את הפייק, שנחשף לראשונה על ידי אתר honestreporting.

באינדיפנדנט למשל, נתנו את הכותרת הבאה: “אימא ותינוקת נהרגו כשישראל פגעה בעזה עם התקפות מן האוויר”, כשבידיעה עצמה נכתב ללא סייג שהן נהרגו מתקיפות של חיל האוויר. גם באי.טי.בי האשימו את ישראל בכותרת: “אישה בהריון ותינוקת בין ששת ההרוגים אחרי תקיפות אוויריות של ישראל”.

בדובר צה”ל הגיבו בחריפות: “אתמול, נשק פלשתיני גרם למוות טרגי של אם ותינוקה בעזה. חמאס האשים את ישראל. עיתונאים הגבירו את השקר. ההערכה שלנו מעידה על כך שלאירוע זה אין כל קשר לתקיפות צה”ל”.

הכותרת באינדיפנדנט (צילום מסך)

הכותרת באי.טי.בי (צילום מסך)