עיתון ירדני:

"הפרוטוקולים של זקני ציון - מסמך יהודי"

טור בעיתון הנמצא בבעלות חלקית של ממשלת ירדן מגדיר את המסמך האנטישמי ששימש את הנאצים כ"תכנית של יהודים, שחשוב ללמוד כדי להפיק לקחים"

איש קורא עיתון בים המלח (Paso Noroeste, flickr)

פברואר 10, 2019 02:20

פייק ניוז ודיסאינפורמציה מצד השכנים שלנו במזרח התיכון, כפי שכבר למדנו לא מעט פעמים בעבר, מבוססים מפעם לפעם על תאוריות ומושגים נאצים של ממש, כך גם במקרה שלפנינו, כתבה באתר ירדני העונה לשם א-דוסתור, המבוסס על העיתון הוותיק ביותר הפעיל כיום בממלכה. העיתון, שנמצא בבעלות חלקית של ממשלת ירדן, פרסם טור של עוואד אל סאגר המסביר איך ישראל מנסה ליישם את “הפרוטוקולים של זקני ציון” עד עצם היום הזה.

פובליציסט מצרי: “אין הוכחות היסטוריות להתרחשות השואה”

הטור, כפי שנחשף באתר “זקני ציון”, בלוג אמריקני פרו ישראלי הנושא את השם האירוני לאותם פרוטוקולים ארורים, מלא בשנאת ישראל רגילה המתובלת במסמך האנטישמי הנפוץ ביותר בעולם ואחד מהספרים המרכזיים של הנאצים כצידוק למעשיהם. בטור מלמדים את הקוראים למעשה כי הפרוטוקולים היו מסמך אמיתי של “יהודים שפיתחו תכניות אסטרטגיות לשלוט בעולם מבחינה פוליטית, כלכלית, אינטלקטואלית ותקשורתית”.

אל סאגר טוען שהיהודים כתבו את המסמך וקראו לתכניות הפרוטוקולים של זקני ציון, “תכנית שמנהיגי ישראל עקבו אחריה ויישמו אותה בדייקנות רבה מאותו תאריך ועד היום. חשוב לסקור את עיקרי הפרוטוקולים השטניים כי אם נלמד ונפיק לקחים, נהיה מוכנים לקנוניות ולמזימות שאויבינו הציונים חולמים עליהן”.

הטור של עוואד אל סאגר (צילום מסך)

הפרוטוקולים של זקני ציון, הגרסה המצרית (ויקיפדיה)

א-דוסתור (ויקיפדיה)