כשים המלח הופך למכרה של פייק ניוז

"הצהרת בלפור - בצע זהב של משפחת רוטשילד"

מאמר בעיתון מצרי המבוסס על אמירה של מדען צרפתי שסייע לנאצים טוען שהסיבה להצהרה היא הרצון של המשפחה להשתלט על זהב בשווי 50 מיליון דולר

הברון רוטשילד ורעייתו אדלהייד בביקור במטעים בזיכרון יעקב, 1914 (ויקיפדיה)

ינואר 15, 2019 06:24

מוקדם יותר היום סיפרנו לכם על פייק ניוז לבנוני שהשווה את צבא הגנה לישראל לדעא”ש כדי להמחיש את עלילות הדם של חלק מהשכנים שלנו באזור, אבל לפעמים הפייק נגד ישראל מתוחכם יותר ונראה אמין יותר, במיוחד כשהוא לובש תחפושת של מתבסס על עובדות היסטוריות. העיתון המצרי “הד העם” פרסם אתמול מאמר מאת אימן אל עדלי, שביסס את דבריו על מאמר שנכתב ב”אייבינג טריביון”, ולטענתו “נכתב בעקבות הערכה שנעשתה על ידי גאולוגים לאחר שג’נרל אדמונד אלנבי נטל את הפיקוד בירושלים בדצמבר 1917”. בנוסף, אל עדלי התבסס על אמירה בנושא של המדען הצרפתי ד”ר ג’ורג’ קלוד, שטען ב-1927 שמים המלח ניתן לחלץ זהב בשווי 50 מיליון דולר. אותו קלוד אגב, היה גאון שנחשב לממציא הגדול ביותר של צרפת. הוא המציא את מנורת הניאון ושיטה ליצירת אנרגיה תרמית באוקיינוס, אבל הוא גם סיים את הקריירה בתור משתף פעולה עם הנאצים. יש לציין שאכן באותם ימים הייתה תיאוריה שבים המלח אולי מסתתר זהב, כפי שניתן לראות בתמונה הנ”ל מהירחון מדע פופולרי ב-1929, ונמצאה על ידי הבלוג Elder of Ziyon.

חזרה לעניינו, אל עדלי לקח את האמירה של קלוד והמאמר של ‘אייבינג טריביון’ ובנה מהם תזה שלמה לפיה הסיבה שמשפחת רוטשילד לחצה על הבריטים לכתוב את הצהרת בלפור הייתה בצע כסף, או במקרה הזה, בצע זהב: “הציונים הצליחו להפיץ את האמונה שכל היהודים שבעולם רוצים להקים ‘מדינה יהודית’ בפלשתין. הם השקיעו מיליוני דולרים כדי ליצור את הרושם בכל העולם שכל היהודים תמכו בקמפיין הציוני כדי לזכות בפלשתינה. יש לציין שלקוחות של משפחת רוטשילד היו בשטח לפני כל מחקר או הערכה וכשמדובר במשפחת רוטשילד, הם תמיד נמצאים צעד או שניים לפני כולם. לא מן הנמנע לדמיין שהם היו מודעים לכך מראש ושהמפעל של ים המלח היה קיים. מטרת הציונים, הנתמכת על ידי האינטרסים הכלכליים של משפחת רוטשילד, הייתה להשיג בעלות ‘חוקית’ על ים המלח ועל עושרו הרב והבלתי נדלה”. משם, על פי הכותב הלא סימפטי, הדרך להצהרת בלפור הייתה קצרה.

עוד כתב אל עדלי: “הציונים ניסו גם לגרום לעולם להאמין שהמערכה הציונית של כיבוש פלשתין היא תנועה בהשראת היהדות וזה השקר הגדול ביותר בהיסטוריה. היהדות משחקת תפקיד לא רשמי בקמפיין הציוני לכבוש את פלשתין משום שהציונים השתמשו במסכת הדת לקשירת היהודים. האירוניה היא שתוקפנות זו נתמכת על ידי העולם כולו. עוד יותר אירוני זה שהאו”ם מתעלם משורשי הציונים היורדים ממזרח אירופה, כלומר הכוזרים שהתגיירו בשנת 740 לספירה, ומשלטונו של המלך פאולאן כדי למנוע את הפלישה הנוצרית. לסיום, אני רוצה להוסיף שהאזרח הישראלי הרגיל אינו בהכרח חלק מהפשעים האלה משום שהיהודי הפשוט לא יודע על המניפולציה שנעשתה בעבר ועל התעמולה שגורמת ליהודים לחשוב שהם ‘אנשים טובים’ וששאר העולם לא הבין אותם לאורך ההיסטוריה. כפי שאמר ג’ורג’ אורוול – מי ששולט על העבר, שולט בהווה, ומי ששולט בהווה – שולט על העתיד”.