מדגם לא מייצג:

איך הלכנו לישון עם גנץ וקמנו עם נתניהו?

3 מדגמים מתוך 4 ערוצי הטלוויזיה בישרו על הובלה של "כחול-לבן" על "הליכוד", מה שגרם לגנץ לנאום נאום ניצחון. איך זה נגמר בסוף כולם יודעים

בנימין ושרה נתניהו

אפריל 10, 2019 11:18

אם הלכתם לישון אמש באזור חצות אחרי נאום הניצחון של בני גנץ והייתם בטוחים שאתם קמים לשחר של יום חדש, אך בסוף התעוררתם וגיליתם שבנימין נתניהו יהיה ראש ממשלת ישראל בפעם החמישית, אז תנו לנו להרגיע אתכם – זה לא אתם דפוקים, זו המערכת. ואם אתם שואלים את עצמכם איך זה קרה שוב, אז התשובה היא מאוד פשוטה: פייק מדגמים.

כבר לפני השעה 22:00 התחילו לדלוף תוצאות המדגמים בחלק מאפליקציות החדשות, כשבאתרי הימין 0404 וערוץ 7 דיווחו על “קריסה של גוש הימין” ו”תבוסה”. במדגמים עצמם שלושה מתוך ארבעת ערוצי הטלוויזיה נתנו ל”כחול-לבן” ניצחון על פני “הליכוד”, כשבערוץ 20 הפער עמד על 6 מנדטים ובערוץ 12 על 4. בערוץ 12 הגדילו לעשות וסיפרו על שוויון של 60:60 בגושים. השילוב של כל הדברים גרם למטה כחול-לבן לחגוג עם פרסום המדגמים כמו בגול של קבוצת כדורגל ולגנץ לשאת נאום ניצחון שאמר לנתניהו: “תודה, אבל בבחירות יש מנצחים ויש מפסידים”.

אז מי באמת המנצחים? נכון לעכשיו, שתי המפלגות עומדות על שוויון של 35 מנדטים כל אחת (לפני ספירת המעטפות הכפולות) והפער בגושים הוא 55:65 לטובת גוש הימין, עם אופציה ליותר, אם “הימין החדש” תעבור את אחוז החסימה. נתניהו וחלק מבוחריו, שככל הנראה הטרילו את התקשורת עם הצבעה לא אמיתית בקלפיות המדגם, שוב צחקו אחרונים ומכוני הסקרים שוב מתבקשים לעשות חשבון נפש, עם דגש על החשבון.

השוואת המדגמים (צילום מסך, מתוך ערוץ 20)

המדגם של ערוץ 12 (צילום מסך)

הדיווח של 0404 (צילום מסך)

הדיווח של ערוץ 7 (צילום מסך)