העיקר הפְּשָׁט

האם החברה של בני גנץ פשטה רגל?

ההודעה החריפה של אורלי לוי-אבקסיס, יו"ר "גשר", על אי האיחוד עם יו"ר "חוסן לישראל" גררה תגובת שמחה לאיד לא מדויקת מטעם "הליכוד"

(keso s, flickr)

פברואר 21, 2019 10:07

השעות האחרונות לפני סגירת הרשימות לכנסת ה-21 הולידו דרמה גדולה, שהחלה אמש עם ההודעה החריפה של אורלי לוי-אבקסיס. יו”ר מפלגת “גשר” ביקרה קשות את ההתנהלות של יו”ר “חוסן לישראל” בני גנץ, שהבוקר הכריז על ריצה משותפת עם יאיר לפיד ומפלגתו “יש עתיד”. בהודעה שהוציאה לתקשורת כתבה לוי-אבקסיס בין היתר: “לתדהמתנו, מאז הגענו לסיכומים המעוגנים במסמכים חתומים, החלה התרוצצות מוזרה במפלגת חוסן לישראל המלווה בהפצת דיסאינפורמציה ובתדרוכים מגמתיים לתקשורת, מן משחק מחבואים כאילו לא היו דיונים בנינו, כאילו לא היו הסכמות וסיכומים ולא התחייבויות, בעוד יושב הראש לתדהמתי ממלא פיו מים ומחריש. מדהים באיזו מהירות סיגלו לעצמם הפוליטיקאים החדשים טריקים ישנים ודחויים שהציבור מאס בהם מזמן. כמה מאכזב להיווכח שדווקא זה שבישר על הפוליטיקה החדשה והנקייה נכשל במבחנו הראשון – מבחן האמינות”.

במפגלת “הליכוד” מיהרו להוציא תגובת שמחה לאיד: “זו הפעם השנייה בכמה חודשים שבני גנץ פושט את הרגל”, כשהדברים מכוונים לחברת הממד החמישי, שבני גנץ שימש כיושב הראש שלה בין 2015 ל-2018. החברה כידוע, נסגרה בדצמבר שנה שעברה, אבל לא הכריזה על פשיטת רגל. בהודעת הסגירה הבטיח נשיא החברה רם בן ברק ש”החברה לא תשאיר חובות ולא עובדים ללא שכר”. לגיטימי לבקר את התנהלותו של גנץ, שלא הצליח לקדם חברה בה הושקעו עשרות מיליוני דולרים, אבל לא לגיטימי לא לדייק בעובדות.