גנץ תובע מיליון ש"ח מישראל היום:

"סדרה של פרסומים כוזבים והאשמות בדויות"

יו"ר "כחול לבן" הגיש תביעת לשון הרע נגד העיתון בגין: "רשלנות עיתונאית בולטת וחוסר תום לב. העיתון פועל בשירותו של רה"מ בנימין נתניהו"

אייפד ועיתון (flickr)

מרץ 7, 2019 09:16

יו”ר “כחול לבן” בני גנץ הגיש הבוקר תביעת לשון הרע לבית משפט שלום בתל אביב נגד העיתון “ישראל היום” בסכום של מיליון שקלים. על פי כתב התביעה, גנץ תובע גם את העורך בועז ביסמוט והכתבת דניאל רוט-אבנרי, בגין “סדרה של פרסומים כוזבים הנוגעים להאשמות בדויות שפרסמה לגביו בפייסבוק נאוה ג’ייקובס”.

עוד נכתב: “ישראל היום פרסם כתבה, בה טענות על ‘תלונה נוספת’ כביכול נגד גנץ, מאת אחיה של אותה ‘מתלוננת’. וזאת, על אף שהטענות שהועלו בה הן כוזבות, ואף הופרכו בצורה פוזיטיבית על ידי אותה ‘מתלוננת’, אשר ציינה ‘מבחינתי אין סיפור כזה. זה מבחינתי לא קרה'”. בנוסף, נכתב בכתב התביעה: “ישראל היום פרסם בדיקת פוליגרף, וזאת על אף שמדובר בבדיקה מפוקפקת בעליל, שהוסתרו ממנה בצורה תמוהה פרטים, והיא חסרת כל ערך. העיתון אף סרב למסור בדיקה זו. נוכח כך, נטען כי ישראל היום פעל ברשלנות עיתונאית בולטת, מבלי שבוצעו בדיקות מחייבות מינימליות ובחוסר תום לב ברור. הפרסומים נועדו לפגוע בגנץ פוליטית, שכן ישראל היום פועל בשירותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. דומה כי ישראל היום החליט לנקוט כל אמצעי כדי לקדם את עניינו הפוליטי של מר נתניהו'”.

מישראל היום סרבו להגיב.

 

 

כתב התביעה