דנה קמה

דנה ויס טוענת לפייק ניוז נגדה, האמנם?

כתבת "חדשות 12" העלתה פוסט זועם בעקבות התגובות שספגה על אמירותיה כלפי יאיר נתניהו וטענה "לא אמרתי אוטיסט". אתם תחליטו, אמרה או לא אמרה?

פייסבוק (Jeremiah Owyang, flickr)

מרץ 25, 2019 07:26

כתבת “חדשות 12” דנה ויס העלתה בשעות האחרונות פוסט לחשבון הפייסבוק שלה בו היא טוענת לפייק ניוז נגדה בפרשת הסרטון שהעלתה בטעות נגד בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יאיר. כידוע, רגע לפני שעלו רה”מ ובנו על המטוס לארצות הברית לפגישה עם הנשיא דונלד טראמפ, תיעדה ויס את הגעת מכוניתו של יאיר ופלטה כמה קללות (“האפס הזה, ילד קקות”) וחצי מילה בין לבין שעוררה סערה ברשתות החברתיות: אוטי. באתר “ישראל היום” ו”בסרוגים” לא ריחמו על ויס וכתבו בידיעות שלהם את המילה המלאה, אוטיסט.

ברשת החברתית גולשים הביעו זעם גדול על הדברים, ורבים קשרו את האמירה הזאת לפליטת הפה של חבר הכנסת דודי אמסלם ולתגובתו הנחרצת של יאיר לפיד בעניין. גם רה”מ הגיב לדבריה של ויס בחריפות: “המסיכה הוסרה ושוב התברר שהתקשורת האובייקטיבית היא לא יותר מתעמולת שמאל”. כאמור, הסערה הובילה את ויס לכתוב פוסט מאשים בו אמרה בין היתר: “מכיוון שאני ממשיכה לקבל הרבה תגובות כואבות (בצדק מבחינתם) של הורים לילדים אוטיסטים, חשוב לי מאד להבהיר מעל לכל ספק שהמילה אוטיסט לא נאמרה על ידי בשום פנים ואופן. זה פייק ניוז וספין”.

אז האם מדובר בפייק ניוז ובספין? צפו בסרטון והצביעו בסקר הנ”ל.

הדיווח של סרוגים והפוסט של רה”מ נתניהו

 

צילום מסך ישראל היום