הליכוד על הדיווחים בהארץ ובישראל היום:

הפרסומים בתקשורת כוללים הצעות שלא נידונו

במפלגת השלטון הגיבו על הפרסומים בעיתונים לפיהם מתגבשת רפורמה מרחיקת לכת במערכת המשפט יחד עם איחוד מפלגות הימין: "פרשנות מגמתית ומטעה"

חגיגות הליכוד (שרון רביבו)

מאי 13, 2019 09:59

אחרי פגרה של כמעט חודש בקצב צריכת החדשות הפוליטיות בעקבות החגים והמצב הביטחוני, הכתבים הפוליטיים חזרו לעבוד והפציצו הבוקר עם דיווחים על המו”מ הקואליציוני בין הליכוד לאיחוד מפלגות הימין. ב”ישראל היום” סיפרו על תכנית מרחיקת לכת לשינוי במערכת המשפט הכוללת 16 סעיפים כתנאי למו”מ הקואליציוני עם כל המפלגות, וב”הארץ” דיווח חיים לוינסון כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מגבש חוק שימנע מבג”ץ להתערב בהחלטות השרים והכנסת, ומקדם פסקת התגברות מורחבת שאינה מוגבלת לחקיקה.

במפלגת השלטון לא כל כך התחברו לפרסומים ומסרו בתגובה: “במסגרת המשא ומתן הקואליציוני עולות הצעות שונות על ידי השותפות הקואליציוניות של הליכוד, לרבות בתחום השבת האיזון בין הרשות המחוקקת לרשות השופטת. הפרסומים הסנסציוניים בתקשורת כוללים גם הצעות שלא נידונו, ופרשנות מגמתית ומטעה שנועדו למנוע כל ניסיון להחזיר את האיזון בין הרשות המחוקקת שנבחרה על ידי העם, לבין הרשות השופטת. העיקרון שימשיך להנחות את הליכוד הוא שמירה על בתי משפט עצמאיים וחזקים, אך אין זה אומר שבית המשפט הוא כל יכול”.