חוסם לישראל

ב"כיכר השבת" שכחו להסתכל בשעון השבת

באתר דווח על עוצר ראיונות בכחול לבן בשל אמירה של שלח על יצירת גוש חוסם עם הערבים, אך הראיון נערך ב-8.2. באתר הגיבו: "במפלגה לא הכחישו"

גולש בטוויטר (Adrián Pérez, flickr)

פברואר 25, 2019 11:24

מאז שהוקמה מפלגת “כחול לבן” מרבית העיתונאים מחכים לשמוע את עמדות בכיריה לגבי מספר נושאים מרכזיים שיעמדו לפתחה כבר לאחר הבחירות הקרובות, כשהנושא המרכזי הוא האם כחול לבן תיצור גוש חוסם עם המפלגות הערביות. אחד משני הראשים של המפלגה, יאיר לפיד, התייחס לכך בחוג בית בכרמיאל אתמול ודבריו פורסמו הבוקר ב”כאן 11”. לפיד אמר שמפלגתו לא תקים גוש חוסם עם הערבים ותפנה לליכוד. הוא הוסיף: “מדובר בהמצאה של בנימין נתניהו”. הפרסום עורר מיני סערה ברשתות החברתיות, כשתומכי הליכוד ונתניהו מיהרו לבטל את דבריו של לפיד בעקבות דברים סותרים שאמר חה”כ עפר שלח, מספר 8 ברשימת המפלגה החדשה.

המקור לטענות נגד לפיד הוא ידיעה שעלתה אתמול באתר “כיכר השבת” תחת הכותרת: “בגלל שלח? עוצר ראיונות במפלגה החדשה של גנץ-לפיד”. בכתבה עצמה נכתב שהסיבה המרכזית לעוצר הראיונות, כביכול, היא “ראיון שנערך ביום שישי האחרון עם חה”כ עפר שלח, במהלכו אישר ותמך שלח בהקמת גוש חוסם עם המפלגות הערביות”. ואכן נערך ראיון שכזה עם חה”כ שלח בתכנית הנבחרים ב-100FM, ושלח באמת אמר את הדברים, הבעיה שהראיון התקיים ב-8.2, הרבה לפני שהוקמה המפלגה החדשה וכששלח היה עדיין יו”ר סיעת “יש עתיד”.

בעקבות הפנייה שלנו לכיכר השבת, הטקסט תוקן מ”יום שישי האחרון” ל”לאחרונה”. בתשובה לשאלה שלנו על ערך הידיעה, בהתחשב בעובדה שמדובר באמירה שאמר שלח לפני הקמת המפלגה המשותפת, נמסר: “הטעות נבעה מאחר שהדברים הופצו כראיון שנערך ב-23 בפברואר. בנוסף, במפלגה לא הכחישו את האיסור שהוטל על נציגיהם להתראיין ולראייה עיתונאים מכלי תקשורת אחרים גם דיווחו על כך”.

הכתבה של כיכר השבת (צילום מסך)

הכתבה בכיכר השבת (צילום מסך)