דה ליברמן 2.0?

ישראל ביתנו על שקד ובנט: מתחזים ומשקרים

הודעות ברוסית, אחת בשם יבגני סובה, קוראות להצביע לימין החדש בטענה שישראל ביתנו לא עוברת את אחוז החסימה. ליברמן: "שוקלים תלונה במשטרה"

פייסבוק (flickr)

אפריל 9, 2019 05:12

השיא מגיע, המתח עולה וכל התותחים נשלפים ביום הבחירות. בשעות האחרונות הופצה הודעה, ברוסית, בשמה של מפלגת “הימין חדש” הקוראת למצביעים לצאת ולבחור במפלגה כיוון שמפלגתו של אביגדור ליברמן, “ישראל ביתנו”, אינה עוברת את אחוז החסימה. בהודעה מזהירים את הבוחרים מקולות שילכו לאיבוד ואף נטען שנחתם הסכם בין המפלגות על העברת קולות צפים.

חכו, האיגוף הרוסי מימין לא נגמר פה, במקביל להודעה הכתובה נשלחות הודעות טלפוניות על ידי אדם המתחזה בקולו ליבגני סובה, מספר 3 ברשימת “ישראל ביתנו” (עיתונאי ערוץ 9), עם מסר דומה. בישראל ביתנו טוענים שמדובר בהודעה מזויפת, שנשלחה מטעמה של הימין חדש וכעת מגישים תלונה לוועדת הבחירות המרכזית בגין מצג שווא, התחזות והטעיית הציבור.

בהודעה לעיתונות של “ישראל ביתנו” נאמר: “בנט ושקד בייאוש ובהיסטריה, הם משקרים וממציאים המצאות עלינו. ראשית, אסור לצטט סקרים ביום הבחירות וזו עבירה על החוק. שנית, ברור גם להם שזה שקר, כי אין להם שום נגישות לסקרים ותחזיות עדכניים. בימין החדש כנראה יודעים, שהם אלו שלא עוברים את אחוז החסימה וממציאים עלינו שקרים, אבל זה לא יעזור להם. אנו קוראים לציבור הרחב – אל תאמינו לפייק הודעות. ישראל ביתנו תקבל לפחות 7 מנדטים. בפניה לוועדת הבחירות המרכזית דורשת ישראל ביתנו לחייב את הימין החדש להוציא לאותה רשימת תפוצה הודעה מתקנת ובה הבהרה שאין בידיהם שום סקרים עדכניים ואמינים שמצביעים על כך”.

כמו כן, ליברמן הוסיף: “אנחנו שוקלים הגשת תלונה במשטרה נגד הימין החדש”.

לנוחיותכם צירפנו את ההודעה ברוסית עם תרגום:

“Это особое заявление для голосующих за ‘’Наш дом Израиль’’:

Согласно последним данным экзит-поллов, Либерман и его партия не проходят электоральный барьер, поэтому мы обращаемся к вам с просьбой, чтобы ваши голоса не пропали зря, голосуйте за партию ‘’Ямин аХадаш’’ бюллетенем с буквой ‘’נ’’

Мы подписали соглашение с партией ‘’Наш дом Израиль’’ о передаче ‘’плавающих’’ голосов

‘’Ямин аХадаш’’ продолжит обеспечивать безоговорочную поддержку солдат боевых частей армии обороны Израиля, продолжит бескомпромиссную борьбу с диктатурой судебной системы БАГАЦ

Ради вашего будущего, ради будущего ваших семей, мы призываем вас идти на избирательные участки и голосовать за ‘’Ямин аХадаш’’, за министра юстиции Аелет Шакед и будущего министра Обороны Израиля Нафтали Беннета – молодых, харизматичных и успешных лидеров нового поколения, несущих перемены.

Голосуйте за ‘’Ямин аХадаш’’, бюллетень с буквой ‘’נ’’, за Нафтали Беннета и Аелет Шакед

Не забудьте: избирательные участки закрываются в 22:00″

תרגום:

“ההודעה הזו היא עבור מי שמצביע ל”ישראל ביתנו”:

על פי הסקרים האחרונים, ליברמן ומפלגתו לא עוברים את אחוז החסימה, ולכן אנחנו פונים אליכם בבקשה, כדי שהקולות שלכם לא ילכו לאיבוד, תצביעו “ימין חדש” באות נ’.
חתמנו על הסכם עם מפלגת “ישראל ביתנו” על העברת קולות צפים אלינו.

“הימין חדש” תמשיך לספק תמיכה ללא תנאים לחיילים הלוחמים בישראל, במאבק הבלתי מתפשר נגד הדיקטטורה של הרשות השופטת – בג”ץ.

למען העתיד שלכם, למען עתיד המשפחה שלכם, אנחנו קוראים לכם לצאת ולבחור “הימין חדש”, למען שרת המשפטים איילת שקד ושר הביטחון בעתיד נפתלי בנט – מנהיגים צעירים, כריזמטיים ומוצלחים של הדור החדש, המביאים שינוי.

הצביעו “הימין חדש”, באות נ’, למען נפתלי בנט ואיילת שקד.

אל תשכחו: הקלפיות נסגרות ב-22:00″