באמנות כמו באמנות

מוזיאון חיפה מציג: תערוכות על פייק ניוז

אם אתם ממש בקטע של פייק ניוז ובמקרה אוהבים גם אמנות, אז אשכול התערוכות "משטר הפוסט־אמת" שייפתח ב-30.03.19 הוא בדיוק בשבילכם

דמיאן הירסט היוהיוטאוטל והדרקון אולמק, 2016

מרץ 13, 2019 05:24

תופעת הפייק ניוז היא כבר מזמן לא סתם טרנד תקשורתי, אלא מותג של ממש בכל תחומי החיים, ומעכשיו גם באמנות. אז אנחנו גאים להציג בפניכם את אשכול התערוכות החדש שייפתח ב-30.03.19 במוזיאון חיפה ויעסוק ברובו בפייק ניוז.

“אנו חיים היום במפנה היסטורי של ‘משטר פוסט־אמת’, שבו הסוכנים הפוליטיים משתמשים במניפולציות מתוחכמות כדי לשלוט בדיון הציבורי”, נכתב בהזמנה לתערוכות: “מושגים חדשים מציינים כיום את עיוות האמת; ‘אמיתיוּת’ (truthiness), ‘פייק ניוז’ (fake news) ו’עובדות אלטרנטיביות’ (alternative facts). המפנה הרדיקלי של טשטוש גבולות בין בדיון למציאות, בעולם שנשלט על ידי פוליטיקת פוסט-אמת, עומד במוקד עניינו של אשכול התערוכות הנוכחי”.

“העבודות מדגישות כי האמת עצמה הפכה להיות רק אופציה אחת מבין שלל נקודות המבט בעידן האינטרנטי, שבו ההיררכיות מתרסקות. האמנים משתמשים באסטרטגיות של רמייה ובדיה – כגון שימוש בדמויות בדויות, מעשי קונדס והתערבות במציאות באמצעות התחזות. הם מבקשים להאיר את משבר האמון בתרבות התקשורת, בעיקר בעקבות השפעת האינטרנט”.

פרטים נוספים באתר המוזיאון…