בוקר טוב אנגלה

'השוטר של מרקל': "נילחם בפייק ניוז"

אפילו גרמניה השמרנית הבינה שלקראת הבחירות בשנה הבאה באירופה היא חייבת לטפל בתופעת חדשות הכזב: "חוטפים לנו ויכוחים פוליטיים רגישים"

דצמבר 17, 2018 01:01

במשך שנים רבות גרמניה הייתה ידועה בתור מדינה שלא הולכת עם הזרם ומיישרת קו עם שאר העולם בכל עניין, אבל בשנים האחרונות, כמו בסוגיית הפליטים, אנגלה מרקל שינתה מעט את הכיוון והדיסקט. כעת נראה שהממשלה הגרמנית תנסה להצטרף גם למאבק בפייק ניוז. העיתון “פרנקפורטר אלגמיינה סונטגאזיטונג” מגלה שמיזם מודיעיני של חברת סייבר בברזיל מצא כי 28% מהציוצים בנוגע לדיון הגרמני על הסכם ההגירה השנוי במחלוקת של האו”ם התגלו כבוטים. נתון זה, ככל הנראה, היה הקש ששבר את גמל הפייק ניוז הגרמני.

ראלף ברינקהאוז, מחוקק במפלגת “האיחוד הנוצרי-דמוקרטי” של מרקל, שנחשב מקורב לקנצלרית וזכה לכינוי “השוטר של אנגלה”, התייחס לנושא: “מחלוקת שהתעוררה לאחרונה על הסכם ההגירה של האו”ם הועלתה על ידי חשבונות אוטומטיים שהפיצו שקרים, חדשות מזויפות והתעללות אישית במדיה החברתית. רבים מעמיתי היו מוצפים במסרים, רבים נאלצו להכיל את אותם משפטים. גל של שקרים והשמצות הציף את האינטרנט ואת המדיה החברתית”.

“על הפרלמנט הגרמני לנקוט בצעדים כדי לרסן את האלגוריתמים, התוכנות ומפעלי הטרולים שמתקיפים את הלב של הדמוקרטיה שלנו. נצטרך לחייב את הספקים לגלות ולאתר מסרים שמקורם בוטים, ולהילחם בחזרה. לפלטפורמות כמו פייסבוק וטוויטר ישנה אחריות גבוהה בעיצוב דעת הקהל, והן חייבות לפעול כמה שיותר מהר כי 2019 היא שנת בחירות לפרלמנט האירופי”.

בהודעה שיצאה אתמול מטעם המפלגה של מרקל נמסר: “על גרמניה לנקוט צעדים כדי למנוע את ההשפעה של רובוטים חברתיים מקווניי מניפולציה, שחוטפים ויכוחים פוליטיים רגישים”.