חבר הכנסת מיקי זוהר הגיב:

"מה שבן כספית כתב זה שקר אחד גדול"

חה"כ מהליכוד, שעל פי הטור של עיתונאי מעריב היה איש הביצוע של רה"מ לכאורה בפרשת ההטבה לעו"ד אייל ינון: "זה פייק ניוז, לרה"מ לא היה קשר"

דצמבר 24, 2018 12:51

הטור שפרסם בן כספית במעריב ביום שישי האחרון ותביעת הדיבה שהגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדו ממשיכים לעורר הדים ושיח תקשורתי בלתי פוסק. הצד השלישי  בסיפור הרותח הוא חבר הכנסת מיקי זוהר, שעל פי הטור של כספית היה איש הביצוע של נתניהו כדי לסדר לעו”ד אייל ינון הכנסת הטבה בסך 6 מיליון שקל (לכאורה). הבוקר מיקי זוהר הגיב בתכנית הרדיו של שרון גל בגלי ישראל.

האם כספית מתעקש להשתמש בפייק ציטוט?
רה”מ: כספית כזבן, כספית: מה אני ארדואן?

“מה שבן כספית כתב זה כמובן שקר אחד גדול”, אמר זוהר, “ברור שראש הממשלה נתניהו יזכה במשפט ויקבל את רוב הכסף שהוא תבע. מדובר בסיפור שהוא לא יותר משקר. אני אומר שחד משמעית לא היה לנתניהו שום קשר לעניין, זה פייק ניוז. זה חוק שקשור ליו”ר הכנסת וליועץ המשפטי. הפנייה הראשונית נעשתה בכלל ליואב קיש שהיה לפני בתפקיד, אבל זה לא הסתייע. גם עליו וגם עליי הייתה ביקורת כי דאגתי לפנסיה של היועץ המשפטי בכנסת, כמו שצריך לדאוג לכל פנסיה של כל אחד”.

על הקשר בין עמית מררי לאייל ינון אמר זוהר: “אתה יודע מתי הגברת עמית מררי נכנסה לעבודה על תיקי נתניהו? לפני חודשיים. אתה יודע מתי היועמ”ש החליט שזה יקרה? לפני חודשיים וחצי בערך. אני העברתי את החוק לפני חמישה או שישה חודשים. אני לא ידעתי איפה היא עובדת ומה היא עושה. ראש הממשלה לא ידע והוא לא שלח אותי מעולם. קונספירציה כזו היא אולי טובה לכתיבה, אבל אם לה שום קשר למציאות, זה בעייתי. מה שעושים לראש הממשלה מבחינת רדיפה, זה לא יאמן. אין לי צל של ספק שיש נקודה שאתה אומר ‘די’ ומסיר את הכפפות. גם אני עשיתי את זה כי לפעמים אתה אומר לעצמך ‘אני לא מוכן להיות פראייר של כולם’. כספית לקח את רה”מ נתניהו כפרויקט ואני מניח שגם לנתניהו נמאס בסופו של דבר”.